Zdjęcia ślubne są jednym z najważniejszych elementów Waszego ślubu. W końcu są one sposobem na utrwalenie wspomnień i chwil, które będziecie pielęgnować na zawsze. Ale wybór fotografa nie zawsze jest łatwym zadaniem - na rynku jest tak wiele możliwości! Jak więc wybrać tego właściwego?


Fotografia ślubna to bardzo duży rynek. Zajmuję się nią od lat i widziałem, jak zmieniały się trędy przez lata. Na rynku jest wielu fotografów, dlatego ważne jest, aby wybrać takiego, który ma doświadczenie w fotografowaniu ślubów i wie, co robi.


Dobry fotograf ślubny sprawi, że poczujesz się komfortowo przed obiektywem, ponieważ będzie przyjazny i życzliwy dla Ciebie i Twoich gości. Wysłucha także Waszych potrzeb i upewni się, że spełni je w dniu ślubu. Powinien również umieć dobrze współpracować z innymi sprzedawcami w ciągu dnia.


  1. Zanim zarezerwujecie fotografa, zapytajcie go, czy oferuje sesje narzeczeńskie, ponieważ mogą one być świetnym sposobem, aby obie strony mogły się ze sobą porozumieć, zanim nadejdzie wielki dzień!
  2. Jaki jest Twój budżet? Zanim zaczniesz przeglądać portfolio i strony internetowe, musisz wiedzieć, ile pieniędzy chcesz wydać. Jeśli nie jesteście jeszcze pewni, jaki powinien być Wasz budżet (i dobrze, jeśli nie wiecie), zajrzyjcie do naszego poradnika Ile kosztuje fotograf ślubny? Dowiecie się, czy ten wydatek jest warty zachodu!
  3. Kolejną rzeczą, którą należy rozważyć, jest to, czy chcecie kogoś, kto będzie tam od początku do końca, czy może są jakieś konkretne ujęcia, które są ważniejsze od innych. Na przykład, niektóre pary wolą, aby ich portrety zostały wykonane przed rozpoczęciem ceremonii, aby nie rozpraszały ich uwagi podczas składania przysięgi (przeczytaj nasze wskazówki dotyczące robienia wspaniałych portretów ślubnych). Inne pary uwielbiają robić zdjęcia zaraz po zakończeniu kolacji, ponieważ po zjedzeniu obfitego posiłku wszystko wydaje się takie zrelaksowane - dlatego właśnie.